fbpx

SOSYAL KÜLTÜREL SPORTİF ALANLAR

KIŞ OKULU


SES EĞİTİMİ

Şan derslerinde temel olarak doğru nefes alma(diyafram kullanımı), doğru beden kullanımı, ses sağlığı, sesi maskede kullanabillme, ses perdelerinin yerine öğrenme, ses perdemizi pesten tize kadar olabildiğince geliştirme, sesimizi doğru kullanabilmek için ses egzersizleri yapma, sesli vokal harflerini doğru seslendirebilme ve şarkıcının tarzına göre repertuar oluşturma çalışmaları yapılır.


Duyduğu ritimleri aynı şekilde aktarabilme, zamanlama, tempoyu yakalayabilme, müzikle hareket edip durabilme, dinlemeyi öğrenme, ritim eğitiminin temel taşlarını oluşturmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda çocuk üzerinde zamanlama duygusu, konsantrasyon süresinin artması, hafızanın gelişmesi, duyulan ritmin ya da müziğin beyin, kulak ve ellerle koordinasyonunun sağlanması, grup çalışmasını öğrenme gibi çok önemli gelişimler gözlemlenir.


Keman derslerimizde öğrencilerimize keman tarihçesi, nota ve ritim bilgileri, keman çalım teknikleri aktarılmaktadır. Her öğrencinin seviyesi uygun olarak oluşturulmuş programlarımız ile birlikte dünyada kabul görmüş seçkin keman eserlerini tanıtarak öğrencilerimizin iyi bir keman eğitimi alması başlıca amaçlarımızdandır.


Çocuklar için bateri eğitimi, çocukların beyin gelişimi, yaratıcılık, ritmik yetenekleri geliştirmeleri ve duydukları ritimleri algılama ve dinlemeyi öğrenmeleri açısından büyük önem taşır.


Resim çalışmaları, bireyin gelişim sürecinde, yaratıcılığını güçlendiren, özgüvenin kazanımına katkıda bulunan, özgürlük ve özgünlük bağlamında isabetli kararlar almasına yardımcı olmaktadır. Kursumuzda akrilik boya, sulu boya, kuru boya, marker boya ve karışık teknik uygulamaları ile sonuca odaklı resim çalışmaları yapmak hedefimizdir. Boya Tekniklerinin kullanımı ve bireyin beğeni tarzına göre resim çalışmaları oluşturarak geleceğe özgün eserler bırakmayı amaçlıyoruz.


Dekoratif Tasarım Atölyemizde süsleme, tasarım hakkında bilgi edinip, kendi özgün tasarımlarını oluşturmak, farklı nesnelerden hatta atık mazlemelerden ürün tasarlama eğlenceli ve sıradışı projeler hazırlamak hedefimiz. Ev aksesuarları ve kişisel aksesuarları farklı materyallerden oluşturup, bu modern tasarımları günlük hayatınıza dahil edebilirsiniz.


Ebru sanatı, su ve boyanın birleşmesiyle ortaya çıkan bir kağıt sanatıdır. Bireylere; kitre ile yoğunluğu artırılmış su üerine özel fırçalara, özel olarak hazırlanmış boyaları serpebilme, teknede meydana gelen damlacıkları şekillendirerek desen oluşturabilme ve bunu kağıda aktarabilme bilgi ve becerisinin kazandırıldığı eğitim programıdır.


Kağıt kıvırma sanatı olarak adlandırabileceğimiz Quilling şeritler halindeki renkleri kağıtlara özel aparatlar ile kıvırma yoluyla yapılan bir el sanatıdır. Bu kursumuzda birey seçtiği resimleri quilling uygulayarak özgün bir tasarım elde eder vede el becerisini geliştirir. Adım adım ilerleyen ve olağan dışı olan bu tasarım kursumuza hepinizi bekliyoruz.


LEGO Robotik kış okulunda okulumuzu turnuvalarda temsil edecek yaratıcı beyinleri bir araya getiriyoruz. First LEGO League Öğrenim Programları ile öğrencilerimiz hem robotik ve kodlama alanlarında tecrübe kazanıyor hem de gelişen teknolojiyi yöneten bireyler haline geliyor.


Takım çalışması ve görev paylaşımını öğrenirken hem eğlenceli vakit geçireceğiz, hem de ulusal ve uluslararası turnuvalarda okulumuzu temsil edecek e-spor takımının temellerini atacağız.


Okçuluk her yaşta yapılabilen, çok zevkli bir spordur. Ok atmak bedensel engelli kişilerin de çok rahat yapabilecekleri ender sporlardandır. Okçuluk rehabilitasyon amaçlı da kullanılabilir. Çocukların gelişim devrelerinde okçuluk sporu en önemli etkenlerden biridir. Okçuluk, konsantrasyonu, dengeyi ve zihinsel mukayese gücünü arttırır.


Piyano derslerimizde klasik piyano dersleri uygulanacaktır. Bu eğitimin yanında öğrencinin motivasyonunu destekleyecek modernize edilmiş eserlere de yer verilecektir. Dersler en az 2 en çok 4 öğrenci ile yapılacaktır. Dersler düzenlenirken kişinin fizyolojik gelişimleri, yaş grupları ve müzikal seviyeleri göz önünde bulundurulacaktır.


Yola klasik gitar eğitimi ile başlanır. Belirli bir seviyeye geldikten sonra isteyen öğrenci klasik gitara devam eder, isteyen öğrenci ise ek olarak pop, rock gibi müzik türlerinin tekniklerini de öğrenir. Dersler en çok 6 öğrenci ile yapılacaktır. Dersler düzenlenirken öğrencilerin fizyolojik gelişimleri, yaş grupları ve müzikal seviyeleri göz önünde bulundurulacaktır.


Genç sanatçı adaylarımızın ve müzik öğretmeni adaylarımızın yetenek sınavlarına sistemli bir şekilde hazırlandığı bir kulüptür. Bu kulübümüzde temel kulak eğitimi, nota, ritim ve solfej bilgileri yoğunlaştırılmış olarak verilmektedir.


Gitar desem gitar değil, mandolin desem mandolin değil, bizim enstrümanımızın adı ukulele. Hep beraber uyum içerisinde Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji’nin ilk ukulele orkestrasını eğlenerek, öğrenerek kuruyoruz.


Geçen sene harika işler çıkarmış olan DI kulübümüzün devamı geliyor, hem de yabancı dilde! Destination Imagination ekibi tarafından belirlenen temalar üzerinden seçimler yaparak sene sonunda yapılacak Destination Imagination etkinliğine katılın, hem özgüveniniz ve yeteneğiniz artsın hem de yabancı diliniz gelişsin!


Satranç öğrenen çocuklar sorumluluk sahibi olmayı, eleştiri yapmayı, eleştiriyi kabul etmeyi, tümdengelimi, tümevarımı, kötü alışkanlıklardan uzak, yaptığı hatalardan dersler alarak doğruları yapmayı öğrenebiliyorlar. Önemli şeyler de bunlar zaten. Kazanmayı öğrenmek için kaybetmeyi kabullenmek ve ders çıkartabilme yeteneğine sahip olmak çok çok önemli bir kazanım.


Sahnenin tozunu siz de tadın. Tüketen bireyler değil, üreten bireyler olun. İş bölümü yapmanın faydalarını öğrenirken kişisel sınırlarımızı da keşfedelim. Haydi sahne seni çağırıyor.


Halk edebiyatı ürünlerinin çocuk eğitimi üzerinde oldukça mühim bir rolü vardır. Bu konuda pek çok Rus Pedagogu önemli çalışmalar yapmışlardır. Masallarda çocukların eğitiminde sevgi, merhamet, vatanseverlik gibi duyguları uyandırır.


Güç, hız ve zakanın ön plana çıktığı bu spor dalı çocuklarımıza takım ruhu ve birlikte hareket etme becerisinin yanı sıra zorluklarla baş edebilme ve ani karar verebilme becerisini kazandırır.


Yeni başlayan öğrencilerimiz basketbol hakkında bilgi edinirken, bu sporun altyapısını oluşturan temel tekniklere ve hızlı hareket edebilme becerisine sahip olurlar.


Voleybol fiziksel gelişimi sağlamakla birlikte, vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olur. Voleybolda vücudun bütün bölüm ve kasları kullanıldığı için vücut formu da dengeli bir şekilde gelişir. Daha dinç, aktif ve sağlıklı bir yaşam için haydi çocuklar voleybola… Hem eğlenmeye hem de spor yapmaya…


Yüzme eğitiminin amaçları arasında suya adaptasyon sağlamak, temel yüzme becerileri kazandırmak, motor gelişimine yardımcı olmak, suda yardım almadan ilerlemeyi sağlamak, su korkusunu yenmek, kalp – dolaşım sistemini olumlu yönde geliştirmek vardır.

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ


AKIL OYUNLARI

Mangala, Go Oyunu, Reversi ile mücadeleye hazır mısın? Akıl Oyunları ve Eğlenceli Matematik Kulübümüzde zeka potansiyelinizi geliştirmenize katkıda bulunmak istiyoruz. Bu sayede günlük yaşamda rastlayabileceğiniz problemler karşısında da yeni fikirler ortaya koyabileceksiniz. Bu heyecanlı ve zevkli oyunları bizimle öğrenmeye var mısınız?


Esrarengiz Bilim de yolculuğa hazır mısınız?
Okulumuzda fen laboratuvarlarında yapılacak deneylerle öğrencilerimizin yaratıcı düşünme yeteneklerini geliştirerek, öğrenmekten zevk alan, sorgulayan, araştıran ve üreten gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Hadi çocuklar bilimin eğlenceli dünyasını birlikte keşfedelim!


Hazırlanın dünyayı kurtarıyoruz!
Her sene MUN tarafından ayrı olarak belirlenen küresel temalar etrafında yabancı dilde tartışıp sunum yapacak, sürecin sonunda uluslararası MUN konferanslarına katılıp okulumuzu temsil edeceksiniz. Hem küresel problemler üzerinde bilgi sahibi olup, hem de yeni insanlarla tanışıp sosyalleşmek için MUN kulübümüze sizi de bekliyoruz!


Amerikan Kültür Koleji’nden havadis var!
Yabancı dilde yazmayı seviyorum, üstelik gazeteciliğe de ilgim var diyorsanız, Media Club tam burada! Geleceğin gazetecileri, aylık olarak yabancı dilde okul gazetesi çıkaracak olan kulübümüze katılımlarınızı bekliyoruz!


Kendi drama oyununuzun yazarı olun!
Sizin belirleyeceğiniz temalarla yabancı dilde yazacağınız birbirinden güzel senaryoları, sene sonunda yine sizler oynayacaksınız. Kalemine, yabancı diline ve drama yeteneğine güvenen öğrencilerimiz, sizi bekliyoruz!


Eğlenirken üretiyoruz!
Değişik materyallerle yaratıcı nesneler oluşturup hem eğleniyor hem de üretiyor olacaksınız. El işlerine yatkın olan, üretmeyi seven, yaratıcılığını konuşturmak isteyen siz öğrencilerimiz; sene sonu sergisinde yapmış olduğunuz muhteşem işleri yabancı dilde tanıtacaksınız.


Dublaj yapmaya hazır mısınız?
Önceden belirlenen sessiz filmler üzerinde yabancı dilde, eğlenceli seslendirmeler yapacak, üstüne üstlük bir de sene sonunda gerçekleşecek seslendirme yarışması olan Dubbing Fest’te okulumuzu temsil edeceksiniz.


Kitap yazarı olmaya ne dersiniz?
Story Jumper sitesine kaydolup, kendi belirlediğiniz temalar üzerinden hayal gücünün sonuna doğru yolculuk yapacaksınız. Yabancı dilde kendi hikaye kitabınızı oluşturup bunu herkese sunmaya ne dersiniz?


Her yaşta yapılması yararlı olan bir spor! Başınızdan ayak parmaklarınıza kadar tüm bedeninizin çalışacağı, reflekslerinizin ve ani karar verme becerinizin gelişeceği, yaşam boyu yararlanabileceğiniz sağlıklı ve zevkli bir uğraş! Bilmiyorsanız öğrenebilir, biliyorsanız geliştirebilir; her seferinde büyük zevk alabilirsiniz.
Haydi masa başına!


Nasıl biri olduğunu anlamak, kendini ifade ederken doğru cümleleri kullanmak mı istiyorsun? Öğrenirken eğlenmek; şiir, şarkı ve tiyatro eserleriyle ruhunu beslemek fikrine sıcak bakıyorsan bize katıl!
Çünkü Shakespeare’ in de, Cemal Süreyya’nın da, Orhan Veli’nin de bir rehberi vardı!


Amerikan Kültür Koleji’nde Latin rüzgarları esecek!
Dans edip stres atacak, biraz spor yapıp aynı zamanda sosyalleşeceğiniz, bir yandan da Latin Amerika kültürüyle içli dışlı olacağınız bu kulüpte farklı etkinliklerde gösteri yapmak isteyen dans tutkunları, sosyal latin dansları tam size göre…


Klasik, pop, jazz, soul, blues gibi müzik türlerinden seçme bir repertuvar ile soprano, alto, tenor ve bas ses grubundan oluşan ve farklı seslerle ahengi yakalayan repertuvarı çok geniş ve yeniliklere açık bir korodur. Orkestra eşliğinde müthiş performanslar, konserler ve festivaller sizi bekliyor.


Günümüzde her alanda kullanılan ve öğrencilerin korkulu rüyası olan matematik bilgisini, öğrencilere deneyler ve çeşitli aktiviteler ile uzun süreli kalıcı ve ilerlemiş bir matematik bilgisi haline getirmeyi ayrıca matematik eğitiminde öğrencilerin yaşadığı sıkıntıları gidermeye destek olmayı amaçlıyoruz.


Sevdiğin müzikler eşliğinde farklı dans türlerini harmanlayıp kendi dansını oluşturmaya var mısın? Hem fiziksel aktiviteni sağlayıp, hem de sosyal yönlerini ortaya çıkarırken eğlenmeye ne dersin? Her şeyden önce günlük hayatının stresinden kendini soyutlayıp “kendini bulmak” istiyorsan durma, aramıza sen de katıl!


Sinemaseverler buraya!
Önceden belirlenen sessiz filmler üzerinde yabancı dilde, eğlenceli seslendirmeler yapacak, üstüne üstlük bir de sene sonunda gerçekleşecek seslendirme yarışması olan Dubbing Fest’te okulumuzu temsil edeceksiniz. Kısa filmler çekip, sinema üzerine keyifli sohbetlerle genel kültürünü geliştirmeyi hangimiz istemez ki?


Tek başınıza müzik yapmaktan sıkılmadınız mı? Enstrüman çalıyorsanız Orkestra kulübünde hep beraber muhteşem armoniler yakalayıp, konserlerde bu tınıların tatlarını bütün dinleyicilerimize tattırmaya var mısınız?


Duygularını paylaşmak hiç bu kadar renkli olmamıştı!
Birlikte Mona Lisa’yı güldürüp, Picasso ile tanışabiliriz. Sen de renklerle dans etmek istiyorsan renklerin sihirli dünyası Görsel Sanatlar Atölye’sinde buluşalım.


Güç, hız ve zekanın ön plana çıktığı bu spor dalı sizlere takım ruhu, birlikte hareket etme becerisinin yanı sıra zorluklarla baş edebilmek adına uygulayacağınız strateji ve karar verme kabiliyetini geliştirecek. Haydi, takım olalım!


Destination Imagination’a siz de dahil olun!
Geçen sene harika işler çıkarmış olan DI kulübümüzün devamı geliyor, hem de yabancı dilde! Destination Imagination ekibi tarafından belirlenen temalar üzerinden seçimler yaparak sene sonunda yapılacak Destination Imagination etkinliğine katılın, hem özgüveniniz artsın hem yeteneğiniz hem de yabancı diliniz gelişsin!


Her yaş grubunun yapabileceği, kolay uygulanabilir geleneksel bir spor olan okçuluk; size disiplin, konsantrasyon ve öz güven kazandırır. Cesaret ve kabiliyetin ön plana çıktığı bu spor dalı sizleri hem eğlendirecek hem de bir amaca ulaşmanın zevkini yaşatacak. Ok, yay ve insan. Haydi hedefe.


Hazır mısın, sahnenin tozunu yutmaya!
Hayallerine bir adım daha yaklaşmaya ve gerçekten kim olduğunu öğrenmeye…
Öyleyse hoş geldin!
Bulduğun yerde değil, aradığın yerdesin!


Haftada en az 1,5 -2 saatlik bir çalışmayla, turnuva masasının üzerinde yer alan görevleri en kısa sürede yapan bir robot programı tasarla! Her sezon tüm dünyayı ilgilendiren bir sorun ile ilgili araştırma projesi yürüt ve bu yolculuk sırasında takım çalışması, deneyim paylaşımı, arkadaşça rekabet, süreç odaklı olma ve duyarlı profesyonellik öğren!
Bilim ve teknolojiye ilginiz varsa bu kulüp tam sizin için.


Akdeniz rüzgarına kendinizi bırakmaya hazır mısınız? Bilindiği gibi gitarın ana vatanı İspanya’ dır. Bu kulübümüzde temel gitar eğitiminin yanında gitar Akdeniz tınılarıyla kendi müziğimizi birleştirip evrensel esintiler yaratacağız. Yola klasik gitarla çıkacağız. İsteyen pop, rock ve flamenko ile devam edecek.
Sihirli bir dünyanın kapılarını ‘sol anahtarı’ ile açalım!