fbpx

HİKAYEMİZ

HİKAYEMİZ

2014 – 15 öğretim yılında başladı hikayemiz… Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketine ait olan okulumuz; eğitim sektörüne bambaşka ve çok farklı bir konseptle girdi: Günlük hayatta rahatlıkla konuşabilecekleri bir İngilizce Eğitimi, akranları arasında fark edilir bir Akademik Başarı, kültür, sanat, spor ve sosyal alanlarda ses getirecek bir formasyonla donatılmış bireyler, çağın tüm yeniliklerine açık, teknolojiyi aktif kullanan, ulusal ve uluslararası projeksiyonu olan öğrencilerle dolu yeni nesil bir okul… Bu dört başlıkta çalışmaya başlayan kurumumuz aynı zamanda yepyeni bir okul modelini de eğitim dünyasına kazandırıyordu: “SALTM Okulu”. Bilimi, sanatı, dili, teknolojiyi ve matematiği, uyguladığımız programların içinde öğrencilerimize o kadar güzel sunduk ki kısa sürede bölgemizde hatırı sayılır bir öğrenci potansiyeline ulaştık. Hali hazırda bir çok sınıfımızda %100 doluluk oranı yaşarken, bunu, en başta kendi çocuklarını gönül rahatlığıyla teslim edebilecekleri bir okul kurma hayaliyle yola çıkarak “her şeyin en güzeli, en iyisi ve en kalitelisi olsun” anlayışıyla yatırımlar yapan ve yapmaya devam eden kurucularımıza, sayısını yüzün altına hiç düşürmediğimiz tüm çalışanlarımıza ve tabi ki siz değerli öğrenci ve velilerimize borçluyuz.

Hikayemizin ana fikrinde, bu gününe kadar hep “öğrencilerimiz” oldu ve olmaya devam edecek. Attığımız her adım, tasarladığımız her proje öncelikle “öğrencilerimiz”e uygun olacak. Onların eğitimi ve geleceği için; bizler dünümüzü, bugünümüzü hatta gücümüz yettiği kadarıyla geleceğimizi onlar için seferber edeceğiz. Ve onların başta kendilerine, sonra ailelerine ve ülkelerine; böylece de tüm dünyaya yararlı birer birey olarak yetişmeleri için elimizden gelenin fazlasını, daha fazlasını yapmaya devam edeceğiz.

Öğrencilerimizin; ülkesini ve milletini seven, hukuk devletine ve demokrasiye inanan, Cumhuriyete ve Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’e ve ilkelerine bağlı, özgür, hür ve aydın insanlar olarak yetişmelerini sağlayacağız. Bunun için de; ilk günkü heyecanla, işimize dört elle sarılıp, her zaman en iyisini, yapmayı hedefleyeceğiz. Hem ülkemizde hem dünyada; eğitim sektöründeki her gelişimi, her yeniliği yakından takip etmeye devam edeceğiz. Çağın bize getirdiklerini kendimize göre yorumlayıp geliştirirken, bir yandan da “farklı konsept”imizi temsil etmeye devam edeceğiz.

Biliyoruz ki; biz iyi iş çıkardığımız sürece varız. Varlık sebebimizi asla unutmayacağız.

Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji

Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji Kişisel Verilerin Korunması ve Veri Mahremiyeti Politikası için tıklayınız.