fbpx

ORTAOKUL

Giriş

Akademik hayatlarının temellerini anaokulundan beri en iyi şekilde atmış olan ortaokul öğrencilerimiz, akademik yolculuklarının bu aşamasında derslerini deneyimli öğretmenlimiz ile çalışmaktadırlar.

Dersler Hakkında

Her dersimiz, öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre, uygun sınıf ve laboratuvarlarda, yüksek kalite materyaller ile hazırlanmaktadır. Dersler, öğrencilerin konuları deneyimleyerek öğrenebilecekleri ve mümkün olan en üst verimi alabilecekleri şekilde yürütülmektedir. Öğrencilerimiz haftalık sınav sonuçlarıyla belirlenen seviyelerine göre ayırıp, kişiselleştirilmiş dersler ile okul saatleri içerisinde eksik oldukları konuları tamamlayarak desteklemekteyiz. İngilizce dersleri, deneyimli yabancı ve yerli İngilizce öğretmenlerimiz ile uygun sınıflarda ve laboratuvarlarda yürütmekteyiz.

Dil Geliştiriciler

Öğrencilerimizin yabancı dil gelişimleri ve farklı kültürler ile direkt olarak iletişime geçmeleri için, yurtdışı gezilerimiz, öğrenci değişim programlarımız, çeşitli projeler (MUN, JMUN ve Destination Imagination vb.), çeşitli kulüpler (drama, münakaşa, İngilizce matematik vb.) ve yaz okulu aktiviteleri organize edilmektedir.

Akademik Danışmanlık Sistemi

Danışmanlık bölümümüzün desteği ile öğrencilerimiz; kendi davranışlarının, duygularının ve sorularının farkına vararak, ilgi alanlarının ve yeteneklerini keşfederek hayata hazırlanmaktadırlar. Öğrencilerimizin eğitim hizmetlerinden etkin bir şekilde yararlanmalarını sağlamak, akademik gelişimlerini yakından takip etmek, sosyal ve kültürel konularda yönlendirmek için okulumuzda kapsamlı bir danışmanlık programı uygulanmaktadır.

Aynı zamanda, “Yaşayan Değerler Eğitimini” de programımıza yerleştirerek öğrencilerimizin, kendine güvenen, yaşadığı çevreye karşı duyarlı ve saygılı, sorumluluklarını yerine getiren, gelişmiş problem çözme yeteneğine sahip olan, ihtiyatlı ve geleceğin iş dünyasında aktif bireyler olmalarını amaçlıyoruz.