İLKOKUL

Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji ;

Çağın tüm olanaklarını kullanabilen ve bunlara etik değerler çerçevesinde yenilerini katan,Geleceğe güvenle bakan,Ana dilini ve birden fazla yabancı dili en iyi şekilde kullanan,Toplumsal ve evrensel değerlere eleştirel bir bakış açısıyla sahip çıkan,Bilimi, sanatı ve sporu yaşamının bir parçası olarak benimseyen,Yapıcı bir yaklaşımla etkili iletişim kuran ve bunu kararlılıkla sürdüren,Bireysel farklılıkları zenginlik olarak benimseyen,Öz kültürünü yaşayan ve yaşatan, aynı zamanda farklı kültürlerle etkileşim içinde olan,Kendi bilgi, yetenek ve becerilerinin farkında olan ve sürekli gelişime inanan bireyler yetiştirir.

Dil Eğitimi

Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji’nde amacımız öğrencilerimizin,  bilingual (çift dilli) eğitim sistemi ile yabancı dili, bir ders veya bir zorunluluktan çok günlük yaşamın bir parçası haline getirebilmesi, yabancı dil konusunda kendine güvenen, anlayan ve kendisini ifade edebilen, böylelikle farklı kültürlerle ilgili bilgi sahibi olan bir dünya vatandaşı yetiştirmektir.

Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji olarak yabancı dilin erken yaşta öğrenilmesinin önemini bilmekte ve anaokulundan itibaren çift dilli eğitim uygulamaktayız.

İlkokulda öğrencilerimiz belirli dersleri hem Türkçe hem de İngilizce işleyerek öğrenmeyi anlamlı hale getirmekte ve uygulamaktadırlar. Yaş gruplarında deneyimli öğretmenlerimiz tarafından her sınıf seviyesi ve ders için okulumuzun Yabancı Dil Zümresi tarafından hazırlanan kendi İngilizce kaynakları bulunmakta ve bu kaynaklar üzerinden çalışılmaktadır.Beylikdüzü Ak İlkokulu’nda İngilizce toplam ders saati 10’dur. Bu ders saatlerinden 7’si Türk İngilizce Öğretmeni tarafından, 3’ü ise yabancı öğretmen tarafından işlenmektedir ve bu öğretmenlerimizin ders programları birbirine paraleldir. İngilizce Eğitim Koçlarımız ise 20 saatin üstünde yaptıkları İngilizce etkinlikler ile Türkçe yapılan etkinliklere paralellik oluşturmakta ve İngilizce edinimini anlamlı hale getirmektedirler.

Okulumuzda 3. ve 4. Sınıflarda İngilizce seviye sınıfı sistemi uygulanmaktadır. Bu seviye sınıfları TOEFL Primary testi ile, öğrencilerin İngilizce düzeyini okuma, anlama ve dinleme alanlarındaki yeterliliklerine dayanarak belirlenir ve her öğrencimizin sınava girişi zorunludur. TOEFL Primary sene başında ve sonunda olmak üzere yılda iki defa uygulanır. Bu uygulama ile öğrencilerimizin yıl içindeki yabancı dil gelişimleri somut olarak tespit edilir ve eksiklikleri giderilir. TOEFL Primary, TOEFL ve TOEFL Junior gibi uluslararası alanda güvenilirliği kanıtlanmış İngilizce yeterlilik sınavlarını hazırlayan ETS (Educational Testing Service) tarafından uygulanmaktadır.

Beylikdüzü bölgesinin en tecrübeli ve başarılı kadrosuna sahip kolejimiz de Anaokul ve İlkokul öğrencilerimize en özel eğitimi vermek için daima hazırız.


Hemen Canlı Destek Hattımızdan Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.