fbpx

İLKOKUL

Dil Eğitimi

Amacımız

Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji’nde amacımız öğrencilerimizin, bilingual (çift dilli) eğitim sistemi ile yabancı dili, bir ders veya bir zorunluluktan çok günlük yaşamın bir parçası haline getirebilmesi, yabancı dil konusunda kendine güvenen, anlayan ve kendisini ifade edebilen, böylelikle farklı kültürlerle ilgili bilgi sahibi olan bir dünya vatandaşı yetiştirmektir.

Çift Dilli Eğitim

Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji olarak yabancı dilin erken yaşta öğrenilmesinin önemini bilmekte ve anaokulundan itibaren çift dilli eğitim uygulamaktayız. İlkokulda öğrencilerimiz belirli dersleri ( Fen ve matematik) hem Türkçe hem de İngilizce işleyerek öğrenmeyi anlamlı hale getirmekte ve uygulamaktadırlar.

İngilizce Kulüpleri ve Uluslararası Etkinlikler

Öğrencilerimizi okul içi ve dışı aktivitelerle İngilizceyi hayatlarının bir parçası haline getirmeleri için yönlendiriyoruz. Her sene öğrencilerimiz PenPals, E-twining, ve Destination Imagination gibi uluslararası programlarda aktif roller alabilirler. Ayrıca okul içinde spelling bee, karaoke, craft, konuşma ve benzeri  faaliyet göstererek İngilizce becerilerini geliştiriyorlar.