fbpx

İLKOKUL

Dil Eğitimi

Amacımız

Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji’nde amacımız öğrencilerimizin, bilingual (çift dilli) eğitim sistemi ile yabancı dili, bir ders veya bir zorunluluktan çok günlük yaşamın bir parçası haline getirebilmesi, yabancı dil konusunda kendine güvenen, anlayan ve kendisini ifade edebilen, böylelikle farklı kültürlerle ilgili bilgi sahibi olan bir dünya vatandaşı yetiştirmektir.

Çift Dilli Eğitim

Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji olarak yabancı dilin erken yaşta öğrenilmesinin önemini bilmekte ve anaokulundan itibaren çift dilli eğitim uygulamaktayız. İlkokulda öğrencilerimiz belirli dersleri hem Türkçe hem de İngilizce işleyerek öğrenmeyi anlamlı hale getirmekte ve uygulamaktadırlar.

Ders Saatlerimiz

Beylikdüzü Ak İlkokulu’nda toplam 24 saat İngilizce dersimiz bulunmaktadır. Bu ders saatlerinden 7’si öğrencilerin dilbilgilerini ve 3’ü öğrencilerin konuşma becerilerini geliştirmek amaçlıdır. 14 saati ise çift dilli dersleri kapsamaktadır. Bu derslerde İngilizce öğretmenlerimiz yaptıkları İngilizce etkinlikler ile Türkçe yapılan etkinliklere paralellik oluşturmakta ve İngilizce edinimini anlamlı hale getirmektedirler. Ayrıca 3. Ve 4. Sınıflarımızdaki öğrencilerimize ikinci yabancı dil olarak haftalık 2 saat Almanca dersi verilmektedir.

İngilizce Sınıf Öğretmeni Uygulaması

Okulumuzda her sınıfın ayrı bir İngilizce öğretmeni vardır. Bu uygulamayla öğrencilerimizin sürekli İngilizce konuşan bir öğretmenle irtibatta olmalarını sağlamaktayız. Aynı zamanda öğrencilerimiz sene boyunca tek bir öğretmenle bağ kurdukları için İngilizce iletişim konusunda da güçlenmektedir. Öğrencilerimizin sosyal ve akademik açıdan yıl içerisindeki gelişimi de tek bir öğretmen tarafından itinayla gözlemlenmektedir.

İngilizce Kulüpleri ve Uluslararası Etkinlikler

Öğrencilerimizi okul içi ve dışı aktivitelerle İngilizceyi hayatlarının bir parçası haline getirmeleri için yönlendiriyoruz. Her sene öğrencilerimiz PenPals, E-twining, ve Destination Imagination gibi uluslararası programlarda aktif roller alıyorlar. Ayrıca okul içinde İngilizce drama, karaoke, bilim, craft, konuşma ve benzeri kulüplerde faaliyet göstererek İngilizce becerilerini geliştiriyorlar.

TOEFL sınavı

  1. ve 4. Sınıflarımızda TOEFL Primary testi ile, öğrencilerin İngilizce düzeyi ,okuma, anlama ve dinleme alanlarındaki yeterlilikleri belirlenir. Her öğrencimizin sınava girişi zorunludur. TOEFL Primary sene başında ve sonunda olmak üzere yılda iki defa uygulanır. Bu uygulama ile öğrencilerimizin yıl içindeki yabancı dil gelişimleri somut olarak tespit edilir ve eksiklikleri giderilir. Bu sınav, TOEFL Primary, TOEFL ve TOEFL Junior gibi uluslararası alanda güvenilirliği kanıtlanmış İngilizce yeterlilik sınavlarını hazırlayan ETS (Educational Testing Service) tarafından uygulanmaktadır.