fbpx

DANS DERSLERİ

Ana sınıfı Hazırlık sınıfından ilkokul 2. sınıfa kadar yapılan dans derslerinde hedef, öğrencinin dans etmeyi sevmesidir. Bunun yanı sıra belirli periyotlarda öğrencilerimize uygulanan (dönem başında,ortasında ve sonunda) “dans ölçüm testleri” sayesinde mevcut durumları üzerinden beden gelişimleri gözlenebilmektedir. Aynı zamanda dansa, baleye ya da cimnastiğe yatkınlığı olan öğrenciler erken zamanda keşfedilmiş olur.

Öğrencilerin beden farkındalıklarını ortaya çıkararak mevcut esnekliklerini geliştirilmesi, beden koordinasyonunu sağlamak ve geliştirmeye yönelik egzersizler yapılır. Olası sakatlanmaları önlemek ve kasları derse hazır hale getirmek için yapılan özel stretching hareketleri uygulanır. Ayrıca derslerimizde; ritim duygusunu aşılamak için derste özel seçilmiş parçaların kullanılması, temel dans adım ve hareketlerinin öğrenilmesi ve uygulanması, bireysel ya da grup halinde yapılan çeşitli dans oyun ve etkinliklerini kapsar.

 2. Sınıftan  8. Sınıfa kadar olan seviyelerde ise dans dersi seçmeli bir ders olan “kulüp” olarak yapılmaktadır. Belirli gün ve Bayramlarda yapılan etkinliklerde Dans kulübü öğrencileri aldıkları dans eğitiminin yanı sıra yeteneklerini sahneye taşıma imkanı bulabilmektedir.