fbpx

DESTEK BİRİMLER

HALKLA İLİŞKİLER

Kurumumuzun; misafir karşılama, yönlendirme, kurumsal ilişikler ile öğrenci kayıt, kayıt yenileme, veli bilgilendirme ve iletişim bağlantılarının yapıldığı birimdir. Birimde yabancı uyruklu öğrenci ve velilerimiz için de personel desteği mevcut olup, bu öğrenci ve velilerimizin okul sistemimize oryantasyonları sağlanmaktadır.

ÖĞRENCİ İŞLERİ

Öğrencilerimizle ilgili resmi iş ve işlemlerin takip edildiği birimdir. Birimde ayrıca, kurumumuzun resmi devlet kurum ve kuruluşları ile yazışmalarının yapılır ve takip edilir.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/18426476-Beauty-Caucasian-woman-in-office-interior-with-laptop-at-the-Stock-Photo-500x350.jpg

MUHASEBE

Kurumumuzun, mali konulardaki işlerliğini sağlayan yetkili birimimizdir. Okulumuzda okuyan ya da yeni kayıt olan öğrencilerimizin; kayıt yenileme, yeni kayıt, öğrenim ücretleri, erken dönem kayıt – normal dönem kayıt şartları ile ödeme şartlarının belirlendiği ve sözleşme ile imza altına alındığı birimdir.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/47562236-Close-up-Of-Two-Businesspeople-Calculating-Financial-Statement-Stock-Photo-500x350.jpg

SAĞLIK/REVİR BÖLÜMÜ

Okulumuzda okul saatleri içinde bir işyeri hekimi ve bir hemşire bulunmakta; oluşabilecek sağlık vakaları, öğrenci velisi bilgilendirmeleri dahilinde ilgili sağlık kuruluşları ile işbirliği içinde yürütülmektedir. Ayrıca, velilerimiz tarafından yapılan bilgilendirmeler dahilinde, öğrencilerimizin hastalık süreci ve ilaç kullanımları da takip edilebilmektedir.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/38821029-Doctor-examining-little-girl-with-stethoscope-Stock-Photo-500x350.jpg

YEMEKHANE

Yemekhane birimimiz, öğrencilerimiz ve çalışanlarımız için; sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi beslenmesi öğünlerinde, diyetisyen uzmanlar tarafından aylık olarak belirlenen menüleri hijyenik koşullarda üretilir. Sabah kahvaltı saati; 08:30 – 09:00; öğle yemeği 12:20 – 13:50, ikindi beslenmesi saati de 15:30 – 15:50 arasındadır. Yemekhane Birimimiz tüm üretimlerinde; hijyenik esaslara dikkat eder, dış firmalardan alınan ürünlerin tescilli marka olmasına, doğal ürünler kullanmaya, sebze ve meyvelerin mevsimlik olmasına özen gösterir. Hazır malzeme ürünler, konserve ürünler ile dondurulmuş gıda ürünleri kullanılmaz. Yemekhanemizde tüm öğünlerde birimin özel tarif ve malzemeyle ürettiği organik ekmek kullanılır.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/12-500x350.jpg

BİLGİ İŞLEM DÖKÜMANTASYON BİRİMİ

Okulumuzun internet sitesi başta olmak üzere, sosyal medya hesapları, kurumsal e-mail hesapları, K12Net Bilgi İletişim Sistemi gibi bir çok bilgi işlem alanlarının koordine edildiği, dijital dergi, afiş, sınav kitapçıkları ve ders dökümanlarının basılıp dağıtıldığı birimimizdir. Birimimizde eğitim kadromuzun ürettiği ürünler de dijital ortamda ya da basılı olarak yayımlanır.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/25958888-Teacher-with-group-of-students-in-class-Stock-Photo-500x350.jpg

GÜVENLİK

Güvenlik Birimimiz, okulumuzda mevcut öğrencilerimizin güvenliğini sağlamak için tüm tedbirlerin en üst düzeyde alındığı birimdir. Okul iki giriş ve çıkışımızda sürekli güvenlik görevlisi 7/24 görev yapmakta, kurumumuzda temel ihtiyacın çok üzerinde 54 adet güvenlik kamerası bulunmaktadır. Tüm giriş – çıkışlar, güvenlik nezaretinde ve kimlik kontrolleri ile sağlanmakta olup, öğrencilerimiz, velimiz veya onun yazılı izin verdiği kişi dışında kimseye teslim edilmemektedir. Kurumumuz ayrıca emniyet teşkilatının görevlendirdiği okul polisi tarafından sürekli korunmaktadır.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/13-1-500x350.jpg

ARTOS KATHAROS CAFE

Artos Katharos Kafe; Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji, özgün çalışmalarının marka ürünüdür. Kafede, öğrencilerimizin dinlenme, müzik dinleme ve sağlıklı beslenmelerine dönük ürünleri tüketme imkanları bulunmaktadır. Özel gün ve programlara ev sahipliği yapma özelliği olan kafemizde öğrencilerimize tamamen doğal ürünler sunulmaktadır.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/10-500x350.jpg

AKORT MEDYA

Akort; Amerikan Kültür Okul Radyo ve Televizyonu’dur. Okulumuzun internet üzerinden yayın yapan radyosu AKORT RADYO’nun tüm programları, yayın akışı ve çalışanları görevli öğretmenlerimizin nezaretinde öğrencilerimiz tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerimize başta girişimcilik olmak üzere, sosyal medya, internet ile radyo ve televizyonculuk alanlarında bizzat yaparak-yaşayarak tecrübe edinmelerini sağlayan bu özgün çalışma, aynı zamanda okulumuzda yapılan etkinliklerin duyurulduğu önemli bir platformdur. www.akortmedya.com adresinden radyomuzun web sitesine ulaşabildiğiniz gibi, www.beylikduzuamerikankoleji.comadresinden de radyomuzu dinleyebilirsiniz.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/51873411-Close-up-of-boutique-recording-studio-control-desk-Stock-Photo-500x350.jpg