fbpx

BİR OKUL HAYAL EDİN

BİR OKUL HAYAL EDİN

Bir okul hayal edin. Her şey “o”na göre olsun. Öncelikle şehrin gürültüsü ve karmaşasından uzak… Ulaşımı kolay… Bahçesinden okul binasına, dersliklerinden birimlerine kadar her yeri, her alanı “o”nun güvenliği, rahatı ve konforu için hazırlanmış olsun.

Bir okul hayal edin. Sabahları erkenden sevinçle uyanıp, kahvaltısını öğretmenleri ve arkadaşlarıyla beraber edebilmek için bir an önce okula gitmek isteyen öğrencilere sahip olsun. Akşam eve döndüğünde okulda öğrendiklerini hatta belki sizlerin bile bilmediğiniz şeyleri heyecanla sizlere öğretsin.

Bir okul hayal edin. Tüm çalışanlarının sadece “o”na odaklandığı, “o”nun geleceğinin burada başladığını bilerek tüm çalışmaları bu esaslar üzerine titizlikle kurduğu bir sistemi olsun.

Bir okul hayal edin. İngilizceyi hayatın içinden pratikler ve alıştırmalar yaparak aile içinde, çevresinde ve öğrendiği şekilde doğal ortamda konuşarak yaşayarak öğrensin.

Bir okul hayal edin. Öğrendiği İngilizceyle muhtemel yurtdışı seyahatlerinizde sizlere rehberlik edecek düzeyde dil hakimiyetine sahip olsun, ulusal veya uluslararası sınavlarda şartını sağlasın.

Bir okul hayal edin. İngilizcede elde ettiği başarıyı akademik alanda da göstersin. Ülkemizde özellikle Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında sık yaşanan temel bilgi eksikliği sorununu bu okulun öğrencileri hiç yaşamadan sağlam bir temel alsın.

Bir okul hayal edin. Sürekli değişen ve yenilenen sınav sistemlerine bağlı kalmaksızın, okulundan aldığı sınav ağırlıklı müfredat programları ile tüm sınav tiplerine her an hazır olsun.

Bir okul hayal edin. Öğrenci Tanıma Programı ile; kişisel özellikler, kabiliyet ve potansiyeller tespit edilirken bu alanlarda “o”nu destekleyen sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar yapabileceği programlara çocuklarımız dahil olarak kendilerini geliştirebilsin.

Bir okul hayal edin. Yediği, içtiği her şeyden haberiniz olsun. Menüsünü diyetisyenler hazırlasın, ürünler referanslı firmalardan alınsın ve en hijyenik şartlarda üretilsin. Hatta okul, yemeği de eğitimin önemli bir parçası olarak görsün; “o” na sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırsın. Pırasayı sevsin, ıspanağa bayılsın, organik olmayan ekmeği ağzına sürmesin…

Artık hayal etmeyin. “O” dediğimiz, sizin ve bizim en değerlimiz; çocuklarımız. Hayal edin dediğimizde hepimizin gerçeği; okulumuz. Siz de gelin ve her yıl sınırlı sayıda açabildiğimiz öğrenci kontenjanına dahil olun. Hayal ettiğiniz okul, sizin de gerçeğiniz olsun.

Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji