fbpx

AKADEMİK DESTEK BİRİMLERİ

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Kurumumuzda Anaokulu,ilkokul ve ortaokul  olmak üzere üç bölümde ayrı ayrı Rehberlik Servisi Birimlerimiz bulunmaktadır. Servislerimiz; öğrencilerimizin akademik gelişimleri yanında, sosyal ve psikolojik gelişimlerini de yakından takip eder ve akademik kadrolarımıza destek verir. Servislerimizde ayrıca ilkokul ve ortaokulda bireysel ve projektif test uygulamaları, Dikkat Geliştirme Eğitimi, Değerler Eğitimi programları yürütülürken, ortaokulda öğrencilerimize kariyer planlama çalışmaları yapılmaktadır. Öğrencilerimizin bireysel olarak; günlük devamsızlıklarından, akademik, sosyal- kültürel ve sportif başarı durumlarına kadar takip eden rehberlik birimlerimiz; öğrenci genelinde de yaş ve sınıf seviyelerine göre hazırlanmış seminer programları düzenlemektedir. Bu seminerler; sınav kaygısı, akran grupları ve iletişim, verimli ders çalışma teknikleri, zaman yönetimi gibi bilinen genel başlıklarda olabildiği gibi birebir danışmanlıklar şeklinde de olabilir. Rehberlik Servislerimiz ayrıca yıl içerisinde velilere dönük Ana Baba Okulu Uygulamaları, atölye tipi çalıştaylar, seminer ve konferanslar da düzenlemektedir.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/51794000-Private-teacher-and-small-boy-learning-by-play-at-home-Stock-Photo-500x350.jpg

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Ölçme ve Değerlendirme Birimi, okulumuzda uygulanan tüm sınavların, planlama, uygulama ile sınav sonuçlarının değerlendirilip ilgili birimlere raporlandırıldığı merkezdir. Birim ayrıca tüm sınav sonuçlarını detaylı olarak arşivler ve öğrencinin öğrenim hayatı boyunca muhafaza eder. Ölçme ve Değerlendirme Birimimiz, bir yılda 14 farklı sınav, altı farklı karne hazırlar. Bir öğretim yılında tüm sınıflar düzeyinde en az 300 civarında MEB sınavı, 60 genel deneme sınavı, sınav gruplarına 30’ar adet deneme sınavı ve 600’ün üzerinde KTT sınavı uygulamaktadır.
http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/21790139-writing-hands-of-students-at-course-Stock-Photo-500x350.jpg

FEN LABORATUVARI

Fen Labaratuvarımız, öğrencilerimizin ana sınıfından başlayarak; bilime ilgi duymalarını sağlamak, bu alanlarda yapacağı çalışmalara imkan ve ortam sağlamak amacıyla kurulmuştur. Haftada en az bir saat deney uygulamaları dersi alan her bir öğrencimiz; bir öğretim yılında, bilim alanlarında en az 25 – 30 konuda deney yapabilmektedir. Yapılan çalışmalar her yıl düzenlenen Bilim Festival’inde öğrencilerimiz tarafından sergilenmektedir.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/37533312-Students-doing-experiments-in-the-laboratory-Science-and-education-Stock-Photo-1-500x350.jpg

LEGO ROBOTİK ATÖLYESİ

Kurumumuzda, kuruluşundan bu yana çalışmalarına ayrı bir önem verilen Robotic çalışmaları, kademeli olarak ilkokul bölümümüze kadar indirgenmiş çok özel çalışmalarımızdandır. Ulusal ve uluslararası robotic turnuvalarına katılmak üzere, ilkokul ve ortaokul düzeyinde oluşturulan üç takım çalışmalarına yoğun bir programla devam edilmektedir.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/68764124-Teacher-With-Pupils-In-Science-Lesson-Studying-Robotics-Stock-Photo-500x350.jpg

BİLGİSAYAR LABORATUVARI

Bilgisayar laboratuvarımız kullanım kolaylığı, güvenlik ve süreklilik kriterlerine göre dizayn edilmiştir. Bir yönetim bilgisayarı, öğrenci bilgisayar istasyonları, akıllı tahta ile donatılmış bu sınıf öğrencilerimize oldukça fayda sağlamaktadır. Öğrencilerimiz kodlama, temel programlama, 3 boyutlu dizayn, ve grafik tasarım gibi içerikleri uygulamalı bir şekilde öğrenmekteler.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/5-500x350.jpg

DİKKAT EĞİTİMİ

Ana sınıfımızdan başlayarak, ilkokul 1.,2.,3.,4. sınıflarda tüm öğrencilerimize, Görsel Dikkat Eğitimleri Programı uyguluyoruz. Rehberlik Servisi koordinasyonunda, sınıf öğretmenlerimizle ortak olarak yürütülen programla; dikkat, konsantrasyon ve odaklanma, el – göz koordinasyonu, analitik düşünme ve akıl yürütme, problem çözme ve bağımsız iş yapabilme gibi öğrencilerimizin temel becerilerinin gelişmesine ciddi katkılarda bulunmaktadır.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/14012689_l-500x350.jpg

SATRANÇ SINIFI

Bu atölye satranç derslerine ayrılmıştır. Öğrencilerimiz satranç oynarken rahat bir şekilde bir sonraki hamlelerini düşünüp yapabilirler. Anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz satranç dersleriyle bu atölyede satranç becerilerini geliştirmektedirler.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/6-500x350.jpg

MÜZİK ATÖLYESİ

Müzik atölyemiz iki farklı oturma düzeninde (sıra ve koltuk); orf çalgıları, (marakas, çelik üçgen, kabasa, shaker, tef, tıtrır vb.) darbuka, davul, bjembe, keman, gitar ve altı adet dijital piyano ile donatılmıştır.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/20171213_112929-500x350.jpg

GÖRSEL SANATLAR ATÖLYESİ

Fırça ve renklerin özgürce hareket ettiği Görsel Sanatlar Atölyemiz hem derslerde hem de kulüp ve kış okulu faaliyetlerinde en yoğun kullanılan alanlarımızdandır.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/4-500x350.jpg

KAPALI SPOR SALONU

Salon sporları için donatılan kapalı spor salonumuzda; masa tenisi, mini basketbol ve voleybol sahaları yanında antrenman alanları mevcuttur. Salonumuz özellikle kapalı havalarda Beden Eğitimi derslerine ev sahipliği yapmakta, genel olarak da bireysel ve takım sporlarında sporcularımıza antrenman yapma imkanı sağlamaktadır.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/3-500x350.jpg

YÜZME HAVUZU

Özellikle ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerimiz tarafından yoğun olarak kullanılan yüzme havuzumuz; sağlık ve hijyen açısından her gün denetlenmekte ve gerekli bakımları hassasiyetle yapılmaktadır. Kapalı yüzme havuzumuzda ayrıca; ileri teknoloji havalandırma ve iklimlendirme sistemi ile nem oranı gerekli sınırlarda tutulmaktadır. Havuzumuz düzenli olarak; her ay dış laboratuvar analizleri, her gün sabah su/klor ve ph değerleri, haftanın üç günü de kendi (dış laboratuvar analizleri ile aynı teknolojinin kullanıldığı) cihazlarımız tarafından kontrolleri yapılmaktadır.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/3-1-500x350.jpg

BALE MODERN DANS SALONU

Bale ve Modern Dans Atölyemiz en uygun zemin, ayna ve bar ile donatılmış olup, öğrencilerimizin sağlıklı ve hijyen bir ortamda çalışma yapmaları sağlanmıştır.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/2-2-500x350.jpg

KONFERANS SALONU

Başta sanat etkinlikleri gösterileri olmak üzere, konferans, panel, söyleşi vb. çalışmaların yapıldığı birimimizdir. Salonumuz; ses, görüntü, ışık sistem ve teknolojileri ile donatılmıştır.

http://www.beylikduzuamerikankoleji.com/wp-content/uploads/2018/02/14-500x350.jpg