Destination Imagination Serüvenine Devam…

522 Views

Destination Imagination yolculuğumuz o kadar keyifli ve anlatılamazdı ki sizlere bu durumu tarif etmeyi zorlaştırdı. Hayal gücüne yolculuk derneğinin düzenlediği bu organizasyon ne kadar bir yarışma gibi gözükse de aslında yıl boyunca verilen emeklerin kutlandığı bir organizasyon yani bize sonucun değil de asıl olanın sonuca gidilen yol olduğunu anlatmaya çalışan bir organizasyon.

 

“BAK Tiyatro” adıyla yola çıktığımız ve her biri birbirinden özel olan okulumuzun Tiyatro Kulübü öğrencileriyle çok keyifli bir dönem geçirdik. Okulumuzun hem Tarih branş öğretmenliğini hem de Drama öğretmenliğini yapan Birşah İşler ile çıktıkları bu yolda Türkiye’nin seçkin okullarından yaklaşık 3000 öğrencinin; bilim, teknoloji, mühendislik, matematik alanlarında yaratıcılıklarını, iletişim becerilerini, doğaçlama tiyatro yeteneklerini kullanarak yarıştığı Destination Imagination Ulusal Turnuvaları’nda Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji olarak yine fark yarattık. Ayrıca katkılarından dolayı okulumuzun Native öğretmeni Sina Panahi’ye  ve İngilizce öğretmenlerimiz Asena Akçalı , İlknur Öztürk’e çok teşekkür ederiz.

Yarışmanın formatı gereği size bir bir olay ve konu verilir ve sizde doğaçlama olarak bunu sahnede oynarken bir de basmakalıp karakter ekleyerek sunarsınız tabi ki bu sadece yarışmanın sadece bir dalı bunu yanında Sanatsal, Mühendislik, Sosyal Sorumluluk , Bilimsel , Teknik gibi alanlarıda bulunmakta, biz ekibimizle

Doğaçlama alanında ve Güzel sanatlar alanında katılım gerçekleştirdik.

Okulumuzun ikinci kez katılmış olduğu Destination Imagination turnuvasında 11 veli 20 öğrenci 4 öğretmen ile katıldık. Geçen yıl 2 gece 3 gün olan olan yarışma bu yıl program sıkışıklığı nedeni ile 3 gece 4 gün olarak olmuştur serüvenimiz 15 Şubat perşembe günü D.I açılışıyla başlayıp 18 Şubat pazar günü D.I kapanış töreni ile sona ermiştir. Okulumuzun ilkokul ekibinden Delightenings takımı ile , ortaokuldan DI’Lemma takımı ile Anadolu Lisemizden ise D.I Boyzzz ve Beauty and Dı Beast takımı ile katıldık.

 

No comments

Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji 2014 Yılından beri yenilikçi eğitim anlayışıyla ve öğrenci merkezli yaklaşımıyla hizmet vermeye devam ediyor

  • Kavaklı Mahallesi, Deniz Aktaş Cad. No:30 Beylikdüzü/İSTANBUL
  • 444 8 212
  • info@beylikduzuamerikankoleji.com

Newsletter

Subscribe to our latest news to be updated, we promise not to spam!